Carbosmar

Carbosmar

Po trzech latach obecności na rynku Carbosmaru, wielu użytkowników kotłów na ekogroszek zadaje sobie pytanie czy jego stosowanie ma uzasadnienie ekonomiczne i czy poniesione dodatkowe koszty faktycznie mają wpływ na ekologię i nasze zdrowie. W znalezieniu odpowiedzi na to pytanie pomoże kilka informacji zawartych w tekście poniżej. Aby obiektywnie przedstawić wszystkie za i przeciw trzeba przyjąć pewne stałe wartości takie jak powierzchnia domu, który ogrzewamy oraz moc kotła. Zakładamy również, iż nasz dom jest wykonany zgodnie z normami dotyczącymi termoizolacji. Aby uniknąć rozbieżności dotyczących ilości potrzebnego ekogroszku na sezon posłużymy się kalkulatorem z jednej ze stron oferujących węgiel (http://ekogroszekprestige.pl/kalkulator/) wynika z niego, że dla domku o powierzchni 130mkw i temperaturze +22 st C nasze potrzeby i koszty są następujące:

Na sezon grzewczy (6 mc) potrzeba: 3 tony

Koszt paliwa na sezon grzewczy: 3300 zł

Średni koszt miesięczny: 544 zł

Średni koszt dobowy: 18 zł

Zużycie dobowe: 17 kg

Zużycie miesięczne: 500kg

Jeśli ogrzewamy nasz dom kotłem na ekogroszek to takie są koszty, które z pewnymi odchyleniami, są tym co nas czeka każdego roku. Odchylenia od wartości średnich, to warunki atmosferyczne, bowiem zimy bywają rożne, inaczej temperatury kształtują się w Suwałkach, a inaczej w Zielonej Górze, jak również metody wietrzenie domu i systemy wentylacyjne zainstalowane w domu.

Opcjonalnie stosując najpopularniejszy Carbosmar na rynku który poprawia pracę kotła należy do tego doliczyć jeszcze ok 160 zł bo tyle trzeba wydać dla ilości niezbędnej do 3 ton ekogroszku.

Średni miesięczny koszt stosowania Carbosmaru: 24,16 zł

Średni koszt dobowy stosowania Carbosmaru : 80gr

Są to koszty, które nie uwzględniają korzyści wynikających ze stosowania Carbosmaru, a takie jeśli istnieją trzeba również wziąć pod uwagę, aby uzyskać pełną informację.

Producent Carbosmaru w oparciu o wyniki badań przeprowadzonych w Instytucie Techniki Cieplnej Politechniki Śląskiej podaje, że stosowanie Carbosmaru powoduje zmniejszenie oporów przetaczania węgla o ok 40% można zatem przyjąć że i zużycie prądu potrzebnego do zasilania silnika podajnika będzie mniejsze o ok. 40 %, a tu już łatwo wyliczyć oszczędność, to ok 70 zł w czasie 180 dni sezonu grzewczego i ok 40gr każdego dnia.

Średni koszt dobowy: 80 gr / musimy skorygować i odjąć te 40 gr / mamy zatem 40 gr

Czy to wszystkie korzyści wynikające ze stosowania Carbosmaru?

Powinniśmy dalej brnąć w tym kierunku.

Przyjmijmy, że nasz kocioł który kosztował ok. 9 000 zł będzie pracował dłużej o ok. 2 lat wskutek redukcji korozji niskotemperaturowej (kwas siarkawy). Dla uproszczenia potraktujmy to jak 20% rabat udzielony przy zakupie to korzyść ok 1800 zł podzielone przez 10 sezonów to każdego roku 180 zł oszczędności i dziennie 1 zł, Tylko z tego jednego powodu warto stosować Carbosmar bo jego dzienny koszt jest niższy niż oszczędność wynikająca z wydłużonego okresu eksploatacji kotła. Owa niskotemperaturowa korozja niszczy nie tylko kocioł niszczy przede wszystkim podajnik ślimakowy który zdarza się że po 5 latach eksploatacji nadaje się do wymiany.

Nie licząc kosztów wymiany podajnika wynika, że stosowanie Carbosmaru przysparza nam ok 60 gr każdego dnia. Stosując Carbosmar nie wydajemy, ale zarabiamy ok 60 groszy dziennie


Są to wartości szacunkowe, jednak ustalone na podstawie solidnie przeprowadzonych badań i opinii tysięcy osób, które stosują Carbosmar.

Tych korzyści jest znacznie więcej. To również fakt iż w żadnym kotle w którym był stosowany Carbosmar nie doszło do zerwania zabezpieczenia i znacznie rzadziej dochodzi do zużycia przekaźników odpowiadających za załączanie silnika.

Jednak podstawowym powodem dla którego użytkownicy kotłów sięgają po Carbosmar jest redukcja hałasu. Standardowy kocioł w czasie pracy wytwarza hałas na poziomie 65dB i jest to poziom odpowiadający odgłosom ruchliwej ulicy albo głośnej rozmowy. Po zastosowaniu Carbosmaru poziom hałasu spada do 54dB, a to już odpowiednik szumu liści w lesie w czasie słabego wiatru. Kolejnym powodem dla którego warto stosować Carbosmar jest znaczne zmniejszenie ilości popiołu. Wspomniane wcześniej ograniczenie korozji niskotemperaturowej skutkuje tym iż w czasie reakcji chemicznej redukującej ilość kwasu siarkawego powstaje substancja znacznie zwiększająca kruchość popiołu, który opadając z retorty rozkrusza się na mniejsze kawałki. Niektórzy użytkownicy twierdzą, że wyrzucają popiół dwa razy rzadziej.

Skoro mamy takie efekty to dlaczego tak trudno upowszechnić stosowanie Carbosmaru. Powody są dwa.

Producenci kotłów (nie wszyscy) obawiają się, że zalecając stosowanie Carbosmaru zasugerują, że bez Carbosmaru ich kotły pracują gorzej. A dostawcy węgla (też nie wszyscy) twierdzą, że oferowany przez nich ekogroszek jest wystarczająco dobry bez żadnych dodatków. No cóż spróbujmy sobie wyobrazić producenta luksusowego samochodu, który zalecałby eksploatacje jego samochodu bez oleju w silniku i skrzyni biegów…. Każdy rozsądny człowiek uznałby taki eksperyment za szalony i miałby słuszność. Dlaczego zatem redukcja oporów związanych z tarciem i ochrona mechaniczna urzędzenia w jednym przypadku ma sens a w innym jest kwestionowana. I tą refleksją na temat redukcji tarcia kończymy, a to czy stosować Carbosmar do kotła na ekogroszek czy nie, każdy użytkownik niech sam zdecyduje.

Powiem tak, głównie zależało mi na wyciszeniu pracy ślimaka. Smar poradził sobie z tym bardzo dobrze, u mnie idzie go więcej niż deklarowana dawka, możliwe że przesadzam :-). Ogólnie polecam wszystkim którzy chcą mieć zacisze w domu.
Radosław/Wisła

Transakcja przeprowadzona na najwyższym poziomie. Kontakt z instrukcją od sprzedającego klasa światowa. Towar w 100% spełnia przedstawiony opis. Polecam wszystkim tym którym głośna praca pieca zakłóca domowe zacisze.
Robert/Hajnówka

Polecam zakupy u tego allegrowicza, transakcja odbyła się szybko i bezproblemowo. Zamówiony „Carbosmar” okazał się strzałem w dziesiątkę. Polecam !!!
Małgorzata/Golasowice

Polecam Carbosmar. Podajnik od kotła ciszej pracuje, nie ma problemu ze zrywającymi się zawleczkami. POLECAM!
Arkadiusz/Międzychód

Bardzo szybka wysyłka wręcz błyskawiczna. Miły kontakt. Towar zgodny z opisem!!! Nie słychać odgłosu transportu opału w podajniku, lepsze spalanie ale najważniejsze to chyba niskie opory podajnika = niższe zużycie energii elektrycznej. Polecam.
Grzegorz/Skoki

Jestem bardzo zadowolony z działania carbosmaru. Piec przestał hałasować a ślimak,
tak na „ucho” dużo mniej się „męczy” przy podawaniu węgla.
Krzysztof/Szczecin

Po zalaniu smarem węgla, stwierdziłem że odgłosy łamanego węgla wyciszyły się dopiero w trzeciej dobie. Przez pierwszą noc i następną nie odczuwałem żadnej zmiany. A to że jest cicho to zauważyłem na trzecią noc. Prawdą jest również to że popiołu jest znacznie mniej tzn. jest drobniejszy.
Jurek/Żary

Kupiłem już drugi kanister smaru ponieważ pierwszy wlewałem po litrze na każdy zasyp. Pomimo czterokrotnie większej dawki żadnych efektów ubocznych nie było. Mam dokładnie opomiarowany piec i potwierdzam, że pobór prądu jest mniejszy po zastosowaniu smaru, a podajnik ciszej pracuje. Jestem zadowolony z zakupu i polecam.
Paweł/Barcikowice

Mam nowy piec i bardzo chciałbym odwlec wymianę na nowy dlatego kupiłem. Jeśli pochodzi nawet jeden rok dłużej to warto stosować smar. Po tygodniu wyrzuciłem popiół i faktycznie jest go mniej i ma inny kolor, jest bardziej szary. Na drugi dzień kiedy włączył się ślimak myślałem że idzie bez zawleczki tak było cicho. Ale zawleczka była. I tak na logikę to pierwsze zalanie zrobiłem trochę większe, a potem lałem jak w instrukcji. Polecam smar
Mateusz/Szprotawa

KUP TERAZ>>