Ekogroszek - Gdzie i kiedy?

Ekogroszek

Obecnie najpopularniejszym opałem jest ekogroszek - najczęściej polski ekogroszek, rodzimego pochodzenia. Wszystko za sprawą wysokoenergetycznego opału z niską ilością popiołu jak i spiekalnością, przyjaznego dla środowiska - takie parametry powinien mieć dobry ekogroszek według wikipedii. Przedstawione parametry produktu zachęcają nas od razu do dokonania zakupu, jednak ciężko uzyskać wysoką kaloryczność węgla wraz z niską spiekalnością - te dwa parametry wykluczają siebie wzajemnie, ponieważ im wyższa kaloryczność węgla, tym wyższy współczynnik spiekalności. Co za tym idzie? Większość osób miesza ekogroszek z mniej kalorycznym węglem, by ominąć spiekalność.

Ekogroszek

Tani opał a zarazem dobry węgiel - to prosta reguła którą kieruje się każdy z nas przy zakupie wyrobów węglowych. Niestety, zazwyczaj wybieramy jedno z tych dwóch, ponieważ przy tanim opale, ciężko o ekogroszek wysokokaloryczny, a przy dobrym węglu nie zawsze uda nam się kupić taniej.

Gdzie i kiedy najlepiej zakupić ekogroszek?

Im bliżej tym lepiej. Jeżeli posiadasz skład opału w swoim mieście lub w pobliżu, warto zaczerpnąć trochę wiedzy jaki to ekogroszek jest sprzedawany przez lokalny skład, poprzez zakupu kilku worków na próbę. Jeżeli właściciel składu nie chce nam sprzedać kilku worków na próbę, bądź pakuje węgle w czyste worki - bez nadruku i bez certyfikowanych informacji o parametrach węgla - radzimy omijać takie składy. Zazwyczaj sprzedawca ma nam wtedy coś do ukrycia, a to mija się z naszym celem zakupu dobrego ekogroszku.

Tani opał


Jeżeli chodzi o czas zakupu wszystkich ekogroszków, tutaj standardowa reguła - okres letni. Wtedy właśnie możemy znaleźć najbardziej okazyjne ceny. Ważnym punktem na który powinno się zwracać uwagę jest pogoda! Jeśli dokonujemy zakupu przez internet, a w miejscu wysyłki - czyli na składzie opału pana Kowalskiego panuje obficie deszczowa pogoda, nie powinno to nikogo zdziwić że węgiel przyjedzie do nas mokry. Oczywiście nie każdy skład jest taki sam, i część składów może mieć ustawione zadaszenie nad ekogroszkiem, chroniący tym samym przed opadami, tak jak to ma miejsce u nas od niedawna.

Przede wszystkim, dobry ekogroszek to dobre podejście kupującego do przed sezonowych zakupów. Miej na uwadze te rady, a jeżeli chciałbyś więcej informacji na temat zakupów wyrobów węglowych czy najpopularniejszych kantów z węglem, kliknij na podświetlające się linki do ich tematu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl