F A Q

Czym jest KPW?

Platforma KPW w całości jest poświęcona branży węglowej. Dajemy wsparcie małym składom na terenie całej Polski. Dzięki wbudowanym narzędziom masz możliwość samodzielnie dodawać swoje Oferty Sprzedaży oraz Usługi. Dzięki Zapytaniom ofertowym masz bezpośrednio dostęp do klientów którzy poszukują węgla. W czasie rzeczywistym możesz dodawać swoje indywidualne oferty klientom. Jeżeli zdecydują się na zakup u Ciebie to zostaniesz poinformowany o tym. A wszystkie inne firmy które złożą również swoją ofertę będą widziały kogo wybrał Klient. Całość jest transparentna i dostępna dla wszystkich zainteresowanych którzy chcą promować siebie w swoim rejonie lub na terenie całej Polski.  

FAQ DLA FIRM

 1. Bezpłatna rejestracja. Możliwość korzystania z Platformy z wszelkich urządzeń w tym tablety i telefony.
 2. Uzyskujesz możliwość samodzielnego dodawania Ofert Sprzedaży oraz Usług. 
 3. Możesz bezpłatnie składać swoje indywidualne oferty na Zapytania Ofertowe zamieszczone na naszej Platformie. 
 4. Płatność za sprzedany sortyment lub usługę trafia bezpośrednio na Twoje konto.
 5. Wysokie pozycje w Google w Twoim rejonie. Dzięki czemu jesteś bardziej zauważalny w Internecie.
 6. Możliwość otrzymania certyfikatu IC -Insert Coal. Certyfikat jest przyznawany firmom które spełnią określone warunki. Certyfikat Gwarantuje Ci większą sprzedaż i buduje zaufanie z klientami.

W przypadku firm oferujących sprzedaż, dane przy rejestracji są wystarczające dla nas. Po weryfikacji firmy dostajesz możliwość dodawania usług które są widoczne na naszej Platformie. W przypadku Usługodawców wymagamy przesłania dokumentów potwierdzających kwalifikacje np serwisanta pieców. W niektórych przypadkach możemy zażądać dodatkowych referencji od Klientów. 

W przypadku kiedy klient wybierze formę płatności PRZELEW cała suma trafia bezpośrednio na Twoje konto. W przypadku kiedy Klient wybierze płatność za pobraniem to otrzymujesz ją po dostarczeniu towaru zgodnie z Twoją umową kurierską. Jeśli usługi transportowe wykonujesz samodzielnie, klient płaci Tobie przy rozładunku. 

Korzystanie z Platformy KPW jest zupełnie bezpłatne. Odpowiadanie na Zapytania kupujących, oraz wystawianie Produktów lub Usług w żaden sposób nie jest przez nas podliczane. Płatność wynikająca ze sprzedaży to 2% prowizji. W przypadku kiedy składający Zapytanie Ofertowe nie wybierze Ciebie nie wnosisz żadnych opłat. Jedynie firma którą wybrał Klient płaci 2% prowizji po dokonaniu transakcji. W sytuacji kiedy zapytanie ofertowe jest wyższe niż 24 tony prowizja jest zmniejszana do 1,5% jeśli klient dokona zakupu.

Na pozyskanie klienta składa się wiele czynników. Cena Twoich produktów lub Usług. Opinie od klientów oraz punktacja. Dzięki temu że zwiększamy Twoje pozycje w Google masz dostęp do większej ilości potencjalnych klientów. Ważnym czynnikiem również jest sam opis produktów. Powinien być czytelny i obejmować wszystkie niezbędne informacje które pomogą klientowi wybrać odpowiedniego Sprzedawcę.

W każdym momencie możesz edytować swoje produkty jak i usługi. Zmieniać ceny, dodawać treści itd. Tak samo w każdej chwili możesz zaprzestać sprzedaży na Platformie. Akceptując Regulamin nie jesteś w żaden sposób z nami związany. Na Twoje życzenie również Twoje konto może zostać trwale usunięte na prośbę wysłaną do nas przez maila na adres biuro@kuppanwyngiel.pl

Zgodnie z zasadami zdrowej konkurencji i zasad panujących na naszej Platformie KPW, jedna firma może mieć jedno konto. 

Tak, jeśli Twoja firma świadczy sprzedaż ogólnopolską możesz dodać swoje produkty we wszystkich województwach. 

Dodatkowe usługi pozwalają Ci dodać takie rzeczy jak,  opłatę za pobraniem jeśli wysyłka jest kurierem. Jeśli transport wykonujesz za darmo w promieniu np 30 km a klient chce dokonać zakupu dalej niż 30 km. W takim przypadku na podstawie cennika jaki Ciebie obowiązuje dodajesz odpowiednią kwotę która pozwala dostarczyć towar do danego klienta.

W tym celu jest wbudowany wewnętrzny czat. Pozwala Ci on na swobodny kontakt z klientem który wyśle do Ciebie zapytanie przed złożeniem zamówienia. Również po złożeniu zamówienie przez klienta bez wcześniejszego kontaktu przed zakupem, od tego momentu otrzymujesz z nim kontakt który pozwala Ci dokończyć transakcję i sfinalizować płatność w przypadku kiedy klient płaci przelewem. 

FAQ DLA KLIENTÓW

 1. Bezpłatna rejestracja. Możliwość korzystania z Platformy z wszelkich urządzeń w tym tablety i telefony.
 2. Masz możliwość samodzielnie dodawać Zapytanie Ofertowe i wybrać odpowiedniego dla Ciebie dostawcę.
 3. Dostajesz gwarancję że firmy na Platformie KPW są rzetelnymi dostawcami i są przez na weryfikowani. 
 4. Rozliczasz się bezpośrednio z Firmą od jakiej kupujesz produkt lub usługę.
 5. Wybór firm w Twojej okolicy oraz z terenu Polski którzy dostarczają towar kurierem.
 6. Rzetelne opinie i oceny. Tylko osoby które dokonały zakupu mogą dodać opinię i wystawić punktację sprzedawcy.

By dokonać zakupów lub wystawić swoje indywidualne zapytanie wystarczy założyć konto, wybierając opcję KLIENT. Do dyspozycji masz wewnętrzny wbudowany czat który pozwala Ci przed zakupem porozmawiać ze sprzedawcą. Możesz też negocjować cenę. W tym celu skorzystaj z opcji „Zaproponuj swoją indywidualną cenę” Ta opcja pozwala zaproponować sprzedawcy cenę po jakiej chciałbyś nabyć jego produkt.

W przypadku zakupu na Platformie KPW płatność uiszczasz bezpośrednio na konto sprzedającego. Lub możesz wybrać opcję za pobraniem jeśli taką ma sprzedawca. W przypadku „za pobraniem” niektórzy sprzedawcy mogą doliczać dodatkową cenę. Cenę ustala sprzedający.

W przypadku sprzedawców produktów są oni przez nas weryfikowani. Platforma KPW ma prawo odmówić przystąpienia do sprzedaży za naszym pośrednictwem niektórym firmom. By zagwarantować Klientom najbardziej rzetelnych dostawców produktów i usług. Usługodawcy zanim dodadzą swoje usługi są przez nas weryfikowani. Szczególny nacisk kładziemy na odpowiednie uprawnienia które pozwalają wykonywać serwisowanie jak i naprawę pieców.

Nasz system posiada opcję „Otwórz spór” Pozwala ona klientowi na otworzenie sporu w przypadku kiedy produkt nie jest właściwy i odbiega od prawdziwych informacji podanych przez sprzedawcę. Staramy się by klient i sprzedawca sami doszli do porozumienia. W sytuacji kiedy między klientem i sprzedawcą zostaną wykorzystane wszystkie możliwości rozwiązania sporu. Klient może napisać w tej sprawie do nas. My postaramy się pomóc rozwiązać problem. Kiedy te metody nie wystarczą Klient ma prawo skorzystać z naszej pomocy prawnej. W imieniu klienta nasza kancelaria może wysłać pismo do sprzedawcy np. z żądaniem zwrotu pieniędzy i odebraniem wadliwego towaru. Dzięki opiece prawnej Twoje bezpieczeństwo wzrasta a my pomagamy dojść w imieniu klienta zadośćuczynienia od sprzedawcy. Również konto takiego sprzedawcy który dokona sprzedaży niewłaściwego towaru może zostać zablokowane i nie będzie on już w stanie oferować sprzedaży na naszej Platformie. Dokładamy wszelkich starań i możliwości by sprzedawcy byli dobrze dobierani co zapewni większe zaufanie do Platformy KPW. Oraz system opieki prawnej pozwoli Ci załatwić wszystko przy naszej pomocy, bez zbytecznej biurokracji i straty czasu.