Elektrofiltry montowane na kominach

Elektrofiltry montowane na kominach

CZH podpisała z Politechniką Śląską w Gliwicach umowę w sprawie wdrożenia elektrofiltrów. Chodzi o redukcję zanieczyszczenia powietrza przy spalaniu paliw stałych w gospodarstwach domowych.

Okazuje się że można skutecznie walczyć z niską emisją bez wykluczania węgla kamiennego jako paliwa. Na Zachodzie już od dawna działają elektrofiltry z dużym powodzeniem.

Prototyp urządzenia ma powstać do końca października, a nowa produkcja ma ruszyć w przyszłym roku. Jest to rozwiązanie skuteczne i nie drogie. Koszt jednego elektrofiltra wyniesie od 2 do 3 tysięcy złotych i będzie można uzyskać dotację na montaż owych urządzeń.

Elektrofiltry mają bardzo dużo korzysci. Uniemożliwiają palenie odpadami, co jest dużym problemem.Celem projektu jest również wdrożenie urządzeń odpylajacych do instalacji spalania paliw stałych małej mocy.

Chociaz elektrofiltr nie jest w stanie całkowicie wyeliminować emisji to w połączeniu z poprawnie pracującą instalacją kotłową gwarantuje doskonały efekt ekologiczny.

Zalety takiego rozwiązania to mozliwosć odpylania dużej ilosci spalin w sposób ciągły, duzą sprawnosć, łatwy montaz i niska cenę.