Nie daj się oszukać przed zimą!

Wielu polaków już teraz zaczyna poszukiwanie dobrego ekogroszku lub węgla na przyszłą zimę. Na co warto zwrócić uwagę i jakich zasad przestrzegać by nie paść ofiarą nieuczciwych firm lub osób?

Każdego roku słyszy się w telewizji lub czyta w internecie o firmach krzak, które pojawiają się tylko po to by naciągnąć ludzi na ich naiwność oraz promocyjne lub konkurencyjne ceny.

Zakup węgla na sezon to znaczny wydatek na domowy budżet, wielu też musi długo oszczędzać lub brać kredyt by dokonać zakupu wyrobów węglowych. Jednak łatwo przez chęć promocyjnej lub okazyjnej oferty paść ofiarą zwykłych naciągaczy którzy wykorzystują w swoim procederze istniejące już na rynku firmy.

Proceder polega na tym że nieuczciwy przedsiębiorca otwiera witrynę łudząco podobną do istniejącej. Dodatkowo przy pomocy narzędzi Google i reklam z tym związanych łatwo o to by taka firma w wynikach wyszukiwania była najwyżej wyświetlana.

Osoba dokonująca zakupu nie jest w stanie często zauważyć że została zmieniona tylko jedna litera w adresie domeny. „Kup Pan Wyngiel” dbając o swoich klientów zastosowała certyfikat chroniący dane osoby oraz zakupy.

Co to jest i czemu ma służyć? 

Certyfikat SSL czyli szyfrowanie przedstawiające zieloną kłódkę przed adresem zapewnia o tym że są Państwo na autoryzowanej stronie, dodatkowo dba o bezpieczeństwo klienta przy wprowadzaniu danych lub płatności online. Obecnie każdy Bank oraz szanująca się firma dla zapewnienia bezpieczeństwa swoim klientom korzysta z tego certyfikatu.

Ponadto warto przed dokonaniem zakupu wyrobów węglowych online zapoznać się z danymi kontaktowymi w witrynie. W tym celu wystarczy wejść w zakładkę kontakt. Niestety nie wszystkie firmy w zakładce kontakt zapewniają nam dostęp do informacji o firmie, w wielu przypadkach napotykamy tam jedynie na formularz kontaktowy. W takiej sytuacji najlepiej poszukać na stronie Regulaminu. Tam powinny znajdować się wszystkie informacje na temat sprzedającego. To samo dotyczy się adresu witryny, rzadko kto wchodząc na stronę patrzy się na prawidłowość adresu. Przez zmianę jednej tylko litery w adresie dwa lata temu jedna z większych firm sprzedających ekogroszek padła ofiarą takiego nieuczciwego działania.

Często tani ekogroszek lub tani węgiel może zachęcić do zakupu, warto jednak ostudzić swój entuzjazm i przyjrzeć się czy na pewno jesteśmy na właściwej stronie sprzedawcy ekogroszku. W branży węglowej jako nieliczni zadbaliśmy o bezpieczeństwo naszych klientów stosując certyfikat dla strony, ponieważ znacznie wpływa to na naszą wiarygodność jednocześnie zapewniając Państwu bezpieczeństwo przy płatności online.

Tak samo przypadku mailingu zachęcamy do dokładnego sprawdzenia nadawcy oraz uważne sprawdzenie linku oraz strony na jaką jesteśmy przeniesieni po kliknięciu. Jeśli już teraz poszukujesz ekogroszku workowanego online bo chcesz dokonać zakupów w najbliższym czasie to warto zwrócić uwagę na tych kilka rzeczy. Dlatego kupując wyroby węglowe warto dokładnie sprawdzić witrynę. A jeśli cena jest dużo niższa od cen konkurencji to zachęcamy do sprawdzenia skrupulatnie adresu www by nie paść ofiarą oszustów.

Dla przykładu nasza witryna to kuppanwyngiel.pl, proszę zwrócić uwagę na drugi adres kuppanwegiel.pl różnicą jest litera „Y” zamienione na literę „E” na szczęście wchodząc na oba adresy znajdą się Państwo na naszej stronie. Tak samo w przypadku innych naszych stron z końcówką .pl bądź .com zostaną zawsze nasi klienci przekierowani do strony z końcówką .eu gdzie widnieje certyfikat oznajmiający nam że jesteśmy na właściwej stronie.