Składy opału w Mazowieckim​

Wszystkie oferty na opał w jednym miejscu. Wybierz region w jakim chcesz dokonać zakupu węgla. Porównaj oferty składów opału. Lub złóż własną propozycję cenową.

Gwarancja jakości i doboru sprzedawców Ekogroszku. Dzięki platformie KPW możesz wybierać wśród najlepszych i sprawdzonych dostawców węglowych

Klienci mają możliwość dokonać zakupu bezpośrednio u dostawcy. Znajdź odpowiedni ekogroszek i dokonaj zakupu na najlepszych dla Ciebie warunkach.

Składy opału w Mazowieckim​

Obecnie nie posiadamy żadnego sprzedawcy zlokalizowanego w Mazowieckim lub okolicy. Jeśli prowadzisz skład opału i jesteś zainteresowany współpracą skontaktuj się z nami by dowiedzieć się więcej na ten temat. 

Ekogroszek – nowoczesny opał z węgla

W Polsce wciąż jednym z najpopularniejszych materiałów opałowych jest węgiel i jego pochodne. Jednak ze względu na rosnący problem z zanieczyszczeniem powietrza w naszym kraju, stopniowo wprowadzane są ograniczenia dotyczące stosowania przestarzałych pieców węglowych (tzw. kopciuchów), a także niskiej jakości opału. To sprawia, że rośnie zainteresowanie kotłami niskoemisyjnymi takimi jak kotły retortowe z podajnikiem, do których stosuje się właśnie ekogroszek.
Ekogroszek to tak naprawdę ulepszony węgiel kamienny lub brunatny, który w wyniku specjalnej obróbki zyskuje określone parametry techniczne. Najważniejsze z nich to:

  • drobna granulacja – wielkość ziaren ekogroszku waha się między 5 a 25 mm

  • niska zawartość siarki – maksymalnie 1%

  • niska zawartość popiołu – do 10%

  • niska spiekalność.
    Cechą charakterystyczną ekogroszku jest również to, że powstaje on wyłącznie z wysokokalorycznego węgla, dlatego odznacza się wysoką wydajnością cieplną.

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Wiele osób uważa, że najpewniejszym sposobem na to, by kupić rzeczywiście dobry ekogroszek, jest jego zakup w tradycyjnym składzie opału. Rzeczywiście, jeśli wybierze się skład opału lub hurtownię opału działającą od wielu lat i dostarczającą opał z certyfikatami z najlepszych polskich kopalń, to można mieć pewność, że zakupiony opał będzie takiej jakości, jaką obiecał producent. Renomowane składy opału zwykle dbają o opinię klientów, dlatego nie pozwalają sobie na oszustwa, ani nawet na niedopatrzenia pod kątem niewłaściwego przechowywania opału. Kupując w składzie opału, klient może przed zakupem ekogroszku go zobaczyć i dotknąć, co sprawia, że nie kupi przysłowiowego kota w worku.

Dużo wygodniejszy jednak wydaje się dzisiaj zakup ekogroszku przez Internet – wystarczy kilka kliknięć, by bez wychodzenia z domu zamówić dowolną ilość opału i potem tylko zaczekać na jego dostawę. W tym przypadku klient musi jednak zaufać sprzedawcy i uwierzyć mu na słowo, że ekogroszek ma rzeczywiście takie parametry jakie są wskazane w specyfikacji produktu podanej na stronie sklepu. Aby zminimalizować ryzyko oszustwa, warto przed zakupem sprawdzić opinie na temat danego sklepu online np. na forach tematycznych o ogrzewaniu ekogroszkiem. Na takich forach ludzie bardzo chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i doradzają sobie wzajemnie, gdzie kupić ekogroszek.

Wskazówka: dobrym sposobem na sprawdzenie sprzedawcy oferującego ekogroszek przez Internet jest zamówienie niewielkiej partii próbnej opału.

Prawda jest taka, że na nieuczciwych sprzedawców można trafić nie tylko w Internecie, ale także w tradycyjnych składach opału. Przed zakupem ekogroszku warto więc zdobyć na jego temat jak najwięcej informacji, aby umieć rozróżnić dobry ekogroszek od jego podróbki, a także by umieć właściwie dopasować parametry ekogroszku do wymagań swojego pieca

Jakie wybrać uziarnienie węgla?

Uziarnienie węgla powinno być dobrane do rodzaju kotła. W domowych, zwykłych piecach zasypowych można stosować węgiel orzech, kostkę oraz groszek, jedynie do miału wymagany jest specjalny rodzaj kotła. Z reguły im większe jest uziarnienie węgla, tym opał uznaje się za lepszy. Właśnie dlatego węgiel kostka i orzech są najdroższe, natomiast najtańsze są miał i muł. Ten ostatni, czyli muł, uznawany jest za paliwo wyjątkowo złej jakości, nie spełniające norm środowiskowych, dlatego stopniowo wycofuje się go ze sprzedaży.