Skład opału Podkarpackie

Wszystkie oferty na opał w jednym miejscu. Wybierz region w jakim chcesz dokonać zakupu węgla. Porównaj oferty składów opału. Lub złóż własną propozycję cenową.

Gwarancja jakości i doboru sprzedawców Ekogroszku. Dzięki platformie KPW możesz wybierać wśród najlepszych i sprawdzonych dostawców węglowych

Klienci mają możliwość dokonać zakupu bezpośrednio u dostawcy. Znajdź odpowiedni ekogroszek i dokonaj zakupu na najlepszych dla Ciebie warunkach.

Skład opału Podkarpackie | Ekogroszek | Sprzedaż węgla

Obecnie nie posiadamy żadnego sprzedawcy zlokalizowanego na Podkarpaciu lub okolicy. Jeśli prowadzisz skład opału i jesteś zainteresowany współpracą skontaktuj się z nami by dowiedzieć się więcej na ten temat. 

Stwórz swój sklep internetowy

Uzyskaj szybko i łatwo dostęp do wysokich pozycji w internecie. Dzięki temu zdobędziesz większą ilość klientów.

Najczęstsze błędy w użytkowaniu kotła na ekogroszek

Kotły na ekogroszek uznawane są aktualnie za jedne z najnowocześniejszych kotłów węglowych. Ze względu na wysoki stopień zautomatyzowania są bardzo łatwe w obsłudze, są również ekonomiczne i ekologiczne. Większość użytkowników jest bardzo zadowolona z pracy swoich pieców, jednak niektórym zdarza się popełniać błędy, które skutkują niewłaściwym spalaniem opału, a nawet problemami z pracą kotła. Przedstawiamy zatem najczęstsze błędy w użytkowaniu kotła na ekogroszek, których warto unikać.

Stosowanie niewłaściwego paliwa

Niestety najczęstszym źródłem problemów eksploatacji kotła na ekogroszek jest… ekogroszek. Paliwo to produkowane jest z wysokokalorycznego węgla i poddawane specjalnej obróbce, dzięki czemu zawiera minimalną ilość siarki i popiołu. Z założenia jest to więc paliwo ekologiczne i wydajne, oferujące dużą wartość opałową, które pomaga dbać o środowisko i obniżyć koszty ogrzewania.

W praktyce nie każdy ekogroszek spełnia najwyższe wymagania jakościowe – zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy oferujący niskiej jakości ekogroszek niewiadomego pochodzenia. Kusząca zbyt niska cena opału powinna wzbudzić w nas podejrzenie w kwestii jakości, zwłaszcza jeśli na opakowaniu nie ma żadnej etykiety opisującej parametry ekogroszku.

Złą pracę kotła lub gorsze spalanie opału może powodować ekogroszek zanieczyszczony, o kiepskich parametrach, a przede wszystkim ekogroszek wilgotny. Za duża wilgotność ekogroszku może wynikać także ze złego przechowywania opału – warto trzymać go w suchym pomieszczeniu i najlepiej w otwartych workach lub w workach wentylowanych.

Dowiedz się więcej: Najczęstsze przyczyny złej jakości ekogroszku.

Niewłaściwe ustawienie sterownika kotła

Eksperci zalecają, by parametry sterownika ustawiać zawsze według wskazań widniejących w instrukcji obsługi urządzenia. Ustawienia fabryczne są zwykle optymalne i zapewniają prawidłową pracę kotła. Nadmierne manipulowanie ustawieniami może doprowadzić do rozregulowania urządzenia, jednak drobne korekty w ustawieniach czasami są niezbędne.

Zwykle największy problem stanowi dopasowanie czasu podawania paliwa z podajnika do czasu przedmuchu. Przykładowo, gdy do popielnika spada niespalony opał, konieczne jest zwykle zmniejszenie dawki podawanego opału oraz wydłużenie czasu przerwy między kolejnymi podaniami opału.

Częstym błędem jest też zbyt silny nadmuch, który powoduje obniżenie sprawności kotła. Warto pamiętać, że przy bardzo niskich temperaturach zimą nadmuch należy zmniejszać np. poprzez odpowiednie przesłonięcie wentylatora lub ustawienie mocy dmuchawy.

Właściwe ustawienie parametrów sterownika kotła jest dla laika dość skomplikowane, dlatego bezpieczniej jest poprosić o pomoc w tym zakresie specjalistę, choćby dostawcę urządzenia.

Użytkownicy kotłów na ekogroszek doskonale zdają sobie sprawę jak wiele troski i zabiegów pielęgnacyjnych wymaga kocioł aby jego działanie było bezawaryjne, a efekt w postaci ogrzania domu był zadowalający. Ogrzewanie ekogroszkiem ma wiele zalet, natomiast eksploatacja kotła to także:

– hałas kruszonego węgla w czasie transportu między zasobnikiem a retortą (uciążliwy szczególnie nocą),

– nagar gromadzący się w kolanku przed retortą,

– zrywanie zawleczek,

– dewastacja powierzchni podajnika i ślimaka

– znaczne ilości popiołu

Ekogroszek

Ekogroszek Kiedy najlepiej kupić ekogroszek? Większość osób zadaje sobie pytanie, gdzie kupić dobry ekogroszek, natomiast nie przywiązuje większej wagi do tego, kiedy dokonać jego zakupu.

Czytaj więcej »

DEKARBONIZACJA POLSKI POWSTRZYMANA

DEKARBONIZACJA POLSKI POWSTRZYMANA Po ośmiu latach usłużnego przyjmowania decyzji narzucanych przez międzynarodowe gremia, Polska zdecydowanie weszła do gry. Minister Jan Szyszko wraz z zespołem negocjatorów wkroczyli na szczyt

Czytaj więcej »