Porównaj najlepsze Składy opału z całej Polski

Węgiel ekogroszek orzech miał

Wszystkie oferty na opał w jednym miejscu. Wybierz region w jakim chcesz dokonać zakupu węgla. Porównaj oferty składów opału. Lub złóż własną propozycję cenową.

Gwarancja jakości i doboru sprzedawców Ekogroszku. Dzięki platformie KPW możesz wybierać wśród najlepszych i sprawdzonych dostawców węglowych

Zarejestrowani klienci mają możliwość negocjować ceny bezpośrednio z dostawcami. Znajdź odpowiedni ekogroszek i dokonaj zakupu na najlepszych dla Ciebie warunkach.

Wybierz województwo i porównaj ceny!

Znajdź najlepiej oceniane przez klientów składy opału w swojej okolicy!

Witamy na Platformie KPW. Jeżeli jesteś tutaj poraz pierwszy warto byś poznał nas, oraz naszą politykę którą się kierujemy.

Podstawową zasadą naszego działania jest optymalizacja systemu sprzedaży sortymentów węglowych na terenie całej Polski. Odpowiedni dobór partnerów pozwala nam na kontrolę nad jakością oferowanych produktów takich jak – ekogroszek, węgiel orzech oraz kostka i miał. Kilka lat doświadczenia w branży węglowej pozwoliło na zdobycie doświadczenia w systemie sprzedaży przez internet. Dlatego chcemy podzielić się z Wami naszym doświadczeniem i zapewnić pełną i bezpieczną obsługę zakupu ekogroszku i innych sortymentów węglowych online. Postawiliśmy na całkowicie nowoczesny mechanizm pozwalający budować zaufanie, dbałość o Wasze bezpieczeństwo jak i szybki i łatwy dobór odpowiednich sprzedawców materiałów węglowych. 

Podział na trzy grupy:

Pierwsza grupa to klient: Czyli każdy kto chce dokonać zakupu sprawdzonego ekogroszku lub innego surowca węglowego. Dlatego już na samym wstępie przy rejestracji wybierasz typ konta „klient” co daje Ci dostęp do zakupów. Wbudowany wewnętrzny czat, umożliwia kontakt z każdym sprzedawcą w celu uzgodnienia cen, szczegółów dostawy itd. Dodatkowo przycisk ” Wyślij swoją propozycję cenową” pozwala łatwo i szybko złożyć wybranemu sprzedawcy własną propozycję cen, oraz ilość węgla jaka Ciebie interesuje. Jeśli sprzedawca zaakceptuje Twoje warunki to otrzymasz od niego informację o akceptacji. W tym momencie możecie już dogadać szczegóły dotyczące samej dostawy jak i sposobu płatności. Dodatkową i ważną informacją jest fakt że opinię dla sprzedawcy może wstawić tylko osoba kupująca, po zakończeniu w systemie dostawy i potwierdzeniu realizacji. Zachęcamy gorąco do tego, ponieważ da to subiektywne informacje oraz opinię na temat sprzedającego. Dzięki takim zabiegom każdy wysoko oceniany sprzedawca podnosi swoją rangę która jest też informacją dla innych kupujących. 
Dodatkowo wbudowany formularz pozwala by sprzedawcy bezpłatnie złożyli indywidualne oferty klientom. W tym celu wystarczy że skorzystasz z formularza by dodać produkt jakiego szukasz, ilość oraz czas realizacji jak również przewidziany budżet.

Druga grupa to sprzedawcy: Sprzedawca zarejestrowany na platformie KPW za każdym razem jest sprawdzany ręcznie przez naszych pracowników. Celem ustalenia istotnych informacji takich jak: Rzetelność, dobra jakość surowców węglowych oraz porównanie opinii w różnych serwisach na temat danego kontrahenta. Kładziemy duży nacisk by opinie pozyskane z internetu były prawdziwe a nie treścią marketingu szeptanego. Co dla wielu niedoświadczonych osób może być czasem trudne do wychwycenia. Sprzedawca po rejestracji i pozytywnej weryfikacji przez zespół KPW otrzymuje darmowy dostęp do wszystkich narzędzi. Dzięki którym może zwiększyć swoją sprzedaż. Nasze narzędzia SEO są szczególnie przydatne tym firmom które w wynikach Google są daleko i nie sposób ich odnaleźć wśród pierwszych ofert. Nasz zespół dba o to by poprawić Twoją pozycję w wyszukiwarkach. Tym samym ma to przełożenie na zwiększenie zasięgu i pozyskanie nowych klientów. 

Trzecia grupa to usługodawcy: Serwisanci oraz różnej maści pseudo serwisanci bywają często większym utrapieniem niż sam zakup ekogroszku. Sama jakość węgla do pieców bezobsługowych to jedno. Ale pojawia się inny problem. Co jeśli nawali piec? Wtedy zaczyna się POWAŻNY! problem. Szczególnie że na zewnątrz temperatura sięga -20°C.
Dlatego w takiej sytuacji przed wezwaniem fachowca warto zapoznać się z tym kimś. Gdzie najczęściej szukamy fachowca? Jest wiele platform gdzie „każdy”  nawet Ty bez znajomości obsługi pieca możesz wystawić swoje ogłoszenia na temat serwisowania oraz naprawy pieców z podajnikiem. Żadna platforma ogłoszeniowa nie weryfikuje Twoich kwalifikacji. Dodatkowo za wyższą opłatę jest w stanie promować Ciebie na górze wszystkich ogłoszeń. Nie sprawdzając tak naprawdę czy masz stosowne uprawnienia do tego typu prac itd. Co za tym idzie, nie trzeba pisać, bo chyba każdy z nas doświadczył choć raz w życiu spotkania z Panem Staszkiem lub Januszem. (nawiązanie do imion nie ma na celu urazić nikogo) Dlatego nasz dział Usługodawców na terenie całej Polski opiera się na zasadzie poleceń oraz poczty pantoflowej. W związku z tym, każdy ale to każdy serwisant jest rejestrowany z polecenia. Wtedy my po kontakcie z wybraną osobą i weryfikacji zatwierdzamy takiego SERWISANTA.  Usługodawcy którzy uzyskają niższą ocenę niż 4 gwiazdki będą ręcznie blokowani przez naszych moderatorów. Zadaniem takich działań jest satysfakcja, bezpieczeństwo oraz pełen profesjonalizm zleconych usług. W tym dziale kładziemy szczególny nacisk na wystawianie opinii. Co daje pracę prawdziwym fachowcom a Tobie BEZPIECZEŃSTWO, jakość oraz niezawodność.

 

Problemy z ekogroszkiem – czym się objawiają?

W większości przypadków osoby zgłaszające problem z ekogroszkiem wskazują, że po prostu nie pali się on, jak powinien. Albo szybko gaśnie w piecu, albo spala się dużo szybciej niż zapewniał producent, albo w kotle pozostawia bardzo dużo niedopałów i popiołu. Bardzo często przyczyna takich sytuacji leży nie po stronie opału, ale… kotła. W przypadku kotłów retortowych niezwykle ważne jest bowiem właściwe ustawienie parametrów pieca (choćby pod względem właściwego porcjowania opału), a także regularne czyszczenia kanałów i retortów. Jeśli pod tym względem wszystko jest w porządku, dopiero wtedy można stwierdzić, że problemem niewłaściwego spalania jest jednak złej jakości ekogroszek.

Dobry ekogroszek może być także tani!

Wiele osób kupując opał, kieruje się jego ceną, dlatego dużym zainteresowaniem cieszy się tani ekogroszek np. ekogroszek importowany. Dlaczego jest on czasami tańszy niż polski ekogroszek? Na jego niższą cenę wpływa przede wszystkim niższy koszt produkcji, w tym niższy koszt wydobycia węgla. W wielu przypadkach jest to doskonałej jakości produkt, który odznacza się nawet lepszymi parametrami niż ekogroszek polski. Przykładem jest choćby ekogroszek syberyjski, który ma bardzo niski współczynnik spiekalności i zawiera niewiele siarki. Oczywiście rodzimi producenci również oferują dobry ekogroszek w rozsądnej cenie! Wystarczy poświęcić trochę czasu na porównanie ofert, a z pewnością znajdzie się produkt z certyfikatem i o doskonałych parametrach, który spełni także nasze oczekiwania cenowe.

Spiekalność ekogroszku

Jest to najbardziej tajemniczy parametr – wiele osób nie zwraca nie niego uwagi, bo po prostu nie wie, co to jest spiekalność ekogroszku. Tymczasem parametr ten decyduje o pracy kotła – jeśli spiekalność jest wysoka, w piecu gromadzi się spieczony popiół, który powoduje mniejszą efektywność spalania paliwa. Optymalny wskaźnik spiekalności ekogroszku (tzw. wskaźnik RI) do zastosowania w kotłach retortowych powinien więc mieścić się w przedziale od 0 do 20. Jeśli jest wyższy niż 20, lepiej zrezygnować z zakupu takiego materiału

Kotły zasypowe

Złóż zapytanie i otrzymaj najlepszą ofertę Kotły zasypowe to takie w których paliwo spala się na ruszcie stałym, w komorze spalania która mieści porcję paliwa

Read More »

Spieki w palniku

W piecach wytwarzają się dwa rodzaje spieków – koksowe oraz żużlowe. Każdy rodzaj spieków niekorzystnie wpływa na regulację i efektywność spalania. Podczas spalania węgla powstaje

Read More »

Kotły z podajnikiem

Kotły z podajnikiem automatycznym to urządzenia w których węgiel spala się w sposób ciągły w małym palniku zasilanym niewielkimi ilościami paliwa, przekazywanymi automatycznie z częstotliwością

Read More »

Palniki retortowe

Palniki retortowe polegają na specyficznym sposobie spalania węgla – współprądowy w górnej części złoża. W górze retorty jest warstwa żaru ( powietrze jest doprowadzane od

Read More »

Algorytm spalania

Kocioł węglowy jest trudny w obsłudze ze względu na dużą zmienność parametrów związanych z procesem spalania. Wartość opałowa jest miarą zawartej w węglu energii chemicznej

Read More »

Złóż zapytanie o produkt jakiego szukasz

Zajmie Ci to kilka minut, by otrzymać najlepsze propozycje cenowePodaj dane kontaktowe:
* Niniejsze zapytanie nie jest równoznaczne z zakupem, a jedynie pozwala na przesłanie Państwu indywidualnej oferty.